بارون درخت نشین نوشته ایتالوکالوینو

بحث پیرامون کتاب ها و آثاری که در چارچوب گمانه زن تعریف نمی شوند.

مدير انجمن: !SiNa

بارون درخت نشین نوشته ایتالوکالوینو

پستتوسط nasim » سه شنبه مرداد 15, 92 4:19 pm

(بارون درخت نشین)

*نوشته:ایتالوکالوینو
*ترجمه:مهدی سحابی

بارون کوزیمو پسر ارشد بارون روندو است . او در 12 سالگی بنا بر تصمیم ناگهانی که به نظر سماجتی بچه گانه است از خانه قهر کرده و تصمیم می گیرد تا به زندگی خود بر روی درخت ادامه دهد اما این کار لجبازی بچه گانه نیست بلکه در طول زمان حالت هدف دار و اگاهانه ای می یابد و بارون تا اخرین روز عمر پایش به زمین نمی رسد . او فردیست که از جامعه گریزان است اما از سوی دیگر عاشق مردم و اجتماع می باشد . فردی تنها که از مردم می گریزد و در عین حال به آنها پناه می برد .... او خوشبختی انسان را در جمع می داند اما هیچ اجتماع مناسبی نمی یابد و همواره در پی ایجاد ان محیط ارمانیست.او به خاطر تنهایی و موقعیت خاص خود با دید بازتر و با حوصله تری به اطراف نگاه می کند و به پیشرفت های زیادی دست می یابد.احساسات و برداشت های او از موضوعات بکر و بی پیرایه است
باید بخونیدش تا متوجه بشید چه قدر فوق العاده است !:) در عین دور از ذهن بودنش ، شخصیت کوزیمو خیلی حقیقی و عمیق ترسیم شده بود واقعا قابل لمسه..
These words I write keep me from total madness.
"Charles Bukowski"
نماد کاربر
شمشیرزن nasim
شمشیرزن

تاريخ عضويت: دوشنبه اسفند 14, 91 12:18 pm
 تشکر کرده: 40 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 49 دفعه
آنلاين: 10h 48m 33s

Re: بارون درخت نشین نوشته ایتالوکالوینو

پستتوسط دهقان پير » جمعه مرداد 17, 92 1:08 am

من عاشق این کتاب شدم. وقتی کتاب برای اولین بار چاپ شد آن را اتفاقی خریدم و عاشق نویسنده اش شدم. آن موقع ها کتاب دیگری از کالوینو در بازار نبود و خبری هم از اینترنت هم نبود. برای همین فکر میکردم این تنها کتاب و شاهکار یک نویسنده است. بعدها بقیه کتابهای کالوینو را خواندم و بی اغراق از تک تکشان لذت بردم.
نماد کاربر
مدیر انجمن دهقان پير
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: شنبه خرداد 8, 89 4:53 am
 تشکر کرده: 473 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 1849 دفعه
آنلاين: 30d 5m 57s

پستتوسط Shadow Shaman » جمعه مرداد 17, 92 2:51 am

الان این ترجمه ی مهدی سحابی از همون سری کالوینو های نشر چشمه هست یا اون سری کالوینو های نشر آگه یا کلا بریم سراغ پنجره یا چی؟
بدم نمیاد با ترجمه ی سحابی بخونمش چون فکر کنم یه بار با ترجمه لیلی گلستان خوندمش اون قدیم ندیما. البت نه خیلی قدیم. ولی خب الان آب دهم را افتاد. قربون دستتون نشرش چیه؟ +(_
.... Everybody Lies
نماد کاربر
سردار اهریمن Shadow Shaman
سردار اهریمن

عکس ها: 0
تاريخ عضويت: شنبه آبان 6, 91 11:46 pm
 تشکر کرده: 1263 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 1890 دفعه
آنلاين: 31d 4h 3m 29s

پستتوسط nasim » جمعه مرداد 18, 92 11:34 am

دهقان پیر آره خیلی کتاب های کالوینو خوبه :)

shadow shaman نشر نگاه هستش, من ترجمه سحابی فقط خوندم:)
These words I write keep me from total madness.
"Charles Bukowski"
نماد کاربر
شمشیرزن nasim
شمشیرزن

تاريخ عضويت: دوشنبه اسفند 14, 91 12:18 pm
 تشکر کرده: 40 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 49 دفعه
آنلاين: 10h 48m 33s

پستتوسط farkh » پنج شنبه مرداد 2, 93 11:11 pm

آقا این رمان بسیار خوبی بود. خود کوزیمو خیلی شخصیت باحالی داشت. ولی خب رسماً بعد این که یارو ماجرای دختره تموم می شه داستان فقط داره کش میاد. هر چند اون ماجرای ناپلئون و ایناش باحاله ولی رسماً درست استفاده ش نمی کنه.
داستان ایده ها و فضاهای خیلی فوق العاده ای داره. خود کوزیمو محشره و دوسش دارم خیلی. اما رسماً شخصیتای زنش رو خوب در نیورده. یعنی مثلاً خواهر یارو کوزیمو خیلی خوبه ولی خب خیلی کم فرصت هنرنمایی بهش می ده. دی:
در کل ایده ها عالیه. کار رو دوس داشتم ولی کاش یه ذره کمتر پخش و پلا بود و این طوری تو پنجاه صفجه آخر کار از نفس نمی افتاد و داستان عاشقانه ش جور دیگه تموم می شد.
نمره ی من هشت از دهه بهش دی:
نماد کاربر
مدیر farkh
مدیر

تاريخ عضويت: شنبه خرداد 8, 89 9:23 am
 تشکر کرده: 25713 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 6809 دفعه
مدال ها: 1
نویسنده برتر مسابقه (1)
آنلاين: 184d 20h 5m 57s

بازگشت به کتب مربوط به دیگر ژانرها

چه کسي حاضر است ؟