بحث و تبادل نظر در مورد انیمه ها (انیمیشن های ژاپنی)

مدير انجمن: هادس

Re: بحث و تبادل نظر در مورد انیمه ها (انیمیشن های ژاپنی)

پستتوسط sajjad » پنج شنبه شهریور 31, 90 10:16 pm

خی من بالاخره دوباره شروع کرددم به انیمه دیدن . ghost in shell یه انیمه ی قدیمی 1995 از نظر سطح گرافیک و انیمشن یه کمی غافلگیرم کرد نسبت به انیمه های قدیمی خیلی خوب بود .... ایده هایی هم که توی داستانش بود رو قبلا توی خیلی از انیمه های جدیدتر دیده بودم حتی فیلم ماتریکس هم بیشتر ایده های اصلی اش رو از این انیمه گرفته بود ... رابطه ی بین شخصیتهای داستان خیلی جالب بود .. زنی که نمی دونست انسانه یا ربات مردی که برای رباتها دل می سوزوند و حتی بعد از نجات انسانی اونو به خاطر رباتهایی که تو این راه از بین رفته بودن سرزنش کرد ... و مردی که یک انسان عادی باقی مونده و خونواده و زنو بچه داره ....
کلن اتنیمه ی جالبی بود ...
تصوير
نماد کاربر
سردار اهریمن sajjad
سردار اهریمن

عکس ها: 9
تاريخ عضويت: چهارشنبه شهریور 24, 89 6:55 pm
بانک: 1,086,859.75
 تشکر کرده: 737 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 1007 دفعه
آنلاين: 18d 4h 12m 3s

پستتوسط farkh » جمعه مهر 8, 90 3:00 pm

خطر اسپویل
خب حالا جالبه که سجاد بدونی اکثر دست اندرکاران این کار بعداً یه جورایی پایه گذار موج نوی انیمه های ژاپنی شدن مثل دای ساتو و ریوتارو ناکامورا و ... و کارایی مثل ارگو پراکسی و کابوی بیپاپ و دارکر دن بلک و سامورایی چامپلو و ... اکثراً توسط عواملی ساخته شدن که تو اون مجموعه ی گوست این شل هم مشارکت داشتن. خب البته از مشخصات این فیلمسازا می شه به گرایششون به علمی تخیلی سخت، گرایش های روشنفکرانه ی نو چپ گرایانه و پست مدرنیستی، توجهشون به پاپ کالچر و ساختارای اپیزودیک و گاه کولاژ گونه شون نام برد. نکته ی جالب دیگه هم که به نظرم قابل توجهه تو کاراشون استفاده از تم های خاکستری و سرد تو طراحی کاراشونه اما چیزی که قدری وضعیت رو جالب تر می کنه این نقطه ی تمایزشون با جریان های مستقل تره اینه که شاخصه های آوانگارد و انتزاعی تو طراحیاشون نیست و به جز برخی جزئیات به شدت رئالن یا تو بعضی موارد به صورت افراطی.
راجع به تقلید ماتریکس از این انیمه هم گمونم چیزیه که خود برادران واچوفسکی بهش اعتراف کردن و حتی تو ساختن انیماتریکس هم تعدادی از دست اندرکاران گوست این شل اسمشون هست و خب به شخصه من انیماتریکس رو بیش از ماتریکس دوست دارم.
خب این فصل تابستان هم گویا رو به اتمامه و ما هم بعد از حدود سه ماه ننوشتن تو تاپیک چیزایی رو معرفی کنم که دیدم تو این مدت با یه نقد مختصری روشون. البته با توجه یه عقاید و سلایق بیننده های این تاپیک من سعی می کنم یه دسته بندی کوچک هم صورت بدم که کدوم ها دارای بی پردگی های خارج از عرفن و خب طبیعتاً بهتره سراغش نرن.
خب اول می ریم سراغ انیمه های قدیمی
اولین انیمه karinه یه انیمه ی خون آشامی البته از نوع کاملاً تینیجریش همون نوع که خانم روبه تینا ه شدت ازش متنفرن. ماجرای یه دختر خون آشامیه تو یه خونواده ی خون آشام که مایه ی شرم خانواده شه چون این به جا خون خواری خون سازه و خب خون می ده به قربانیاش عوض خون گیری خون می ده موقع هم که بدبخت نیاز به این کار داره و کسی نزدیک نیست خون دماغ می شه. البته حالا فک نکنین خون آشامای انیمه هیولاهای مخوفین. نه خیر کور خوندین از این خبرا نیست و همه چیز گل و بلبله کلاً. اینا هر کدوم یه ذائقه ای دارن که یه صفت انسانیه بعد به مکیدن خون اونا ترغیب می شن که با خوردن خونشون اون صفت یه مدت کتاهی از بین می ره. حالا این کارین داستان ما با یه پسره آشنا می شه و از یه طرف یه شکارچی خون آشام هم عاشقش می شه و بگیر و ببر و باقالی بار کن. آخر سر هم روایت داستان حتی پیامی که می خواد بده رو نقض می کنه با پایانش حالا بگذریم از تناقضای روایی بسیار زیاد داستان. چیزی که من در مورد مانگاش دیدم گویا مانگا از نظر پایانش حتی افتضاح تره و البته خب حداقل انیمه ش تا حدودی قابل تحمل بود منتها به خاطر خیر دنیا و آخرت خودتون می گم نبینید این انیمه رو مگر این که مازوخیست باشید. امتیازم نیم ستاره است
kaiba یکی از بهترین انیمه هایی بود که تو این مدت دیدم. از لحاظ طراحی بیشتر شبیه انیمه های دهه ی شصته و خب یه جور فرآیند بازگشتی داره به ریشه های انیمه شاید هم بیشتر شباهت داره با کارتونای قدیمی دیزنی منتها با یه وجه انتزاعی و کولاژ وار خیلی پر رنگ ادغام می شه. تو یه دنیاییه که آدم ها تمام وجودشون در حافظه هاشونه و می تونن حافظه هاشون رو تبدیل به چیپ کنن و خب طبیعیه که تو چنین محیطی کار خرید و فروش بدن عادیه. قهرمان داستان هم یه آدمیه به نام وارپ که چیپ حافظه داره منتها چیزی به یاد نمیاره و خب بعداً می فهمیم توی این کهکشان موجود خفنیه تا نیمه که کار حالت اپیزودیک داره یه شاهکار به تمام معناست علی الخصوص داستان فرعی مربوط به رابطه ی عاشقانه ای که بین کرونیک( که البته وارپ تو بدنشه اون زمان) و کلانتر شکل می گیره و فرجام محتوم ولی غیر قابل پیش بینیش. البته اپیزود محبوب من مربوط به اون پیرمرد و پیرزن سابقاً خواننده است. نیمه ی دوم به درخشانی نیمه ی اولش نیست ولی باز هم عالیه و یه جورایی از اون حالت اپیزودیک در میاد و داستان به شکل یه روایت تو در تو میاد که گره افکنی های بخش اول انیمه رو گره گشایی می کنه و چند تا ایده ی فوق العاده داره که اسپویل نمی کنم. جمله ی محبوب من تو سریال از دهن وارپ در میاد که:
| +
من وارپ هستم پادشاه این دنیای زشت

امتیاز من 4/5 ستاره است
History's Strongest Disciple اقتباسی از مانگایی به همین نامه که هنوز ادامه داره و حدود صد و خرده ای از پانصد جلد مانگا رو پوشش می ده و مانگا هم حالا حالاها خیال تموم شدن نداره گویا. کلاً مجموعه محبوبی هست مانگاهاش. ماجرا یه پسریه که نمی دونم به خاطر چی دنبال یه دختره راه می افته و پاش به یه دوجوی خفنی باز می شه که تهها شاگرد اون دوجوئه یه مشت استاد خفن هم داره و رییس باشگاه هم بابا دختره است که یه مبارز افسانه ایه گویا. حالا این نمی دونم چی می شه می خواد قوی شه اینا آموزش می دن و پدرش رو هم در می آرن و هی این پسره هم مبارزه می کنه. خود دختره هم یه مبارز خفنه و حسابی بزن بهادر. کار کلاً بامزه است منتها واقعاً هیچ چیز خاصی نداره. اون یه خط داستانی نازک هم نداشت اتفاق خاصی نمی افتاد. امتیاز من بهش دو ستاره است.
ماکادمی واشویی هم راجع به یه پسره است ه تو یه آکادمی جادویی درس می خونه همراه با حضورش تو دنیای عادی. یه دختر خفنی رو احضار می کنه که نه خداست و نه شیطان و به هر کدوم از طرفا بپیونده تعادل خیر و شر به هم می خوره. منتها با شنیدن این خلاصه داستان اگه فک کردین این انیمه داستان داره کور خوندین. بیشتر همه ی اینا مقدمه ایه بر یه کمدی بسیار جفنگ مبتنی بر عناصر هن***ای. شخصیتایی که مثلاً ظاهر خفنی دارن در هر دو طرف خیر و شر چیزی به جز یه مشت دلقک دست پا چلفتی نیستن و خب ما با یه کمدی کاملاً بزن بکوب طرفیم حالا جالب تر از اینا برخورد هجویه واریه که با ژانر اسمشو نبر داریم و این که خب کلاً خیلی اشارات برا کسایی قابل درکه که کلاً با شاخصه ها تکرار شونده انیمه های ژاپنی آشنان. حالا این به موارد پست مدرن باحالی ختم می شه از اون فرشته و شیطانه که طرف اسیرشون کرده برا کشیدن مانگا و بیگاری های هفتاد و دو ساعته می کشه تا اون شوخی قدیمی که عکس زنه رو ماشین اونا چشمک می زنه . کلاً بازی های پست مدرنیستیش لذت بخشه. تذکر این که برای 18 سال به پایین به علت صحنه های غیر اخلاقیش توصیه نمی شه و خب حتی تلویزیون ژاپن هم سانسورش کرده خفن. من حتی نسخه ی سانسور شده ش رو هم توصیه نمی کنم. امتیاز من دو ستاره است
black lagoon خب داستان خاصی نداره در واقع هر چند تا اپیزود یه داستان مستقل رو تشکیل می ده. یه انیمه ی اکشن به معنای واقعی کلمه است. ماجرا یه گروه چهار نفره مزدوره که ماموریتای مختلف انجام بدن. دو تا شخصیت اصلی هم یه دختر آدمکشیه که عین آب خوردن بی هیچ ترحمی نسبت به هیچ کس آدم می کشه و یه پسره ی ژاپنی کارمند سابق که راوی داستانه و بین اینا بر خورده. اینا تو یه شهر به نام رواناپور تو یه جایی تو آسیای شرقی ساکنن که مملو از گنگسترای بین المللیه. کار یه وجه پالیتیک و روشنفکرانه ی خیلی پر رنگ هم داره از قضا البته بیشتر سمت و سوی چپ جدید داره و خب یه جا هم به وضوح برخورد و گفتگوی چپ جدید با چپ سنتی رو داره( گفتم که کلاً تو انیمه های دهه نود به این ور دو گروه فعالیت و اثر گذاری جدی دارن یکی چپای جدیدن و دیگری فعالین محیط زیستی که گاهی اوقات این دومی آدم رو به مرز تهوع می رسونه)( برا راهنمایی بیشتر اون تروریست ژاپنی عضو سابق بریگاد سرخ ژاپن( برا اونایی که نمی دونن یکی از مهمترین گروه های تروریستی دهه ی شصت دنیا بوده که البته بعد از فروپاشی بلوک شرق مدت هاست به تاریخ پیوسته) یه جورایی نماد چپ قدیمه و اون کارمند مستعفی ژاپنی نمایان گر چپ جدید که یه جورایی هم دومی اولی رو محاکمه می کنه) بیش از همه ناظر به تحولات بعد از فروپاشی بلوک شرقه. بعضی داستانا فوق العاده ن مخصوصاً اون داستان مربوط به بچه های چائوشسکو که تبدیل می شه به مکاشفه ای در باب شر و این که همه رو نمی شه نجات داد و اون صحنه ی پایانی که چشم دختر مرده رو که افتاده رو می خوان ببندن ولی اون کارمند ژاپنی که عین مینروا یا همون الهه ی خرده تو این دنیای آرمان باخته ی تباه شده نمی ذاره چشاش رو ببنده به خاطر این دختره رو به آسمون آفتابی خیره شده. و البته داستان نهاییش هم هست راجع به اون دختر یاکوزایی که هایدگر و سارتر می خونه( کلاً من یه زمانی یه مقاله خواهم نوشتم راجع به تاثیر هایدگر رو انیمه های ژاپنی. این هشتمین کاریه که دارم می بینم که ارجاع مستقیم داره به هایدگر. حالا از ارجاعات غیر مستقیم و نقل قولای بدون نام بردن ازش رو کلهم می گذره ازش منتها این کمی با وجود فوق العاده سخت خوان بودن هایدگر کمی عجیبه( هر چند این که ژاپنیا هم هفت بار کتاب هستی و زمان رو با هفت مترجم مختلف ترجمه کردن خودش یه جور دیگه عجیبه کلاً اینو دست به دست کنین برسونین به دست سیاوش جمادی یه جورایی. دی: شاید اصن یه چیزی خودم نوشتم در این مورد منتها اول باید ژاپنی یاد بگیرم. دی:) و خب از قضا کل داستان حسن ختام خوبیه برا این سری انیمه. شخصیتای فوق العاده خوب و چند وجهی داره کار که بعضی از گره هاشون تا آخر هم باز نمی شه. شاید ایرادی که بتونم بگیرم به انیمه اینه که کل سری یه سری یه دستی نیست و خب از طرف دیگه یه داستان ارتباط دهنده ی کوچیک هم اون پشت نیست یا همون نخ ارتباطی که بشه باهاش داستان رو بست و تو ذوق نزنه. شاید اگر این مجموعه اون نقطه ی شروع شونده و استارتر واضح رو نداشت چنین ایرادی بهش نمی گرفتم منتها مسئله اینه که الان مجموعه چیزی شبیه پایان نداره در حالی که ساختار کلیش ایجاب می کنه این نقطه رو داشته باشه که یه جورایی کل مجموعه رو ببنده. امتیاز من به این کار سه ستاره است.
خب انگار این پست خیلی طولانی شد حالا مجموعه های باقی مونده که دیدم و معرفی نشده رو تو پست بعد معرفی می کنم.
نماد کاربر
مدیر farkh
مدیر

تاريخ عضويت: شنبه خرداد 8, 89 9:23 am
 تشکر کرده: 25713 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 6809 دفعه
مدال ها: 1
نویسنده برتر مسابقه (1)
آنلاين: 184d 20h 5m 57s

پستتوسط !SiNa » جمعه مهر 8, 90 9:59 pm

عجب پستی!!! {*surprise *}
بوق بوق !
---
و فکر میکردم به فردا ، آه
فردا_
حجم سفید لیز.
نماد کاربر
مدیر انجمن !SiNa
مدیر انجمن

عکس ها: 45
تاريخ عضويت: جمعه خرداد 28, 89 6:55 pm
بانک: 544,022.17
بیشترین امتیازات: 1
بیشترین امتیازات: 1
 تشکر کرده: 4170 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 4345 دفعه
نویسنده (1)
آنلاين: 49d 4h 44m

پستتوسط farkh » پنج شنبه مهر 14, 90 6:06 pm

بچه ها ممنون فقط بنده رو ساپورت کنید. تشکر بکنید و یا بحث راه بندازید چون هدف من اصلاً یه جور حالت راهنما دادن به این تاپیکه و خب یه جور تمرین برا رسیدن به فرمت مناسب برا نوشتن ریویو ها کوتاه.
حالا گویا رسوندن کلاً پست بالا انگار خیلی طولانی من بود من قول می دم پستا رو من بعد قسمت قسمت کنم و خب لارا قول داده همین بلا رو سر پست بالایی هم بیاره و تیکه تیکه ش کنه. دی:
فقط خواهشاً بیاین یه کم بحث کنید این جا. دی:
نماد کاربر
مدیر farkh
مدیر

نویسنده برتر مسابقه (1)

پستتوسط TO BE LARA CROFT » پنج شنبه مهر 14, 90 8:35 pm

فقط لوسی }sm_cool{
لوسی قهرمانه =d>) =d>) =d>)
لوسی ... لوسی..... لوسی.... =d>) =d>) =d>)

بابا فرخ خودت کپی کن بیا پایین پست بزن من که جای تو نمی تونم پست بزنم {* cool 1*}
آنان که نمی دانند بهتر از آنانی که نمی دانند و می پرسند نیستند.
نماد کاربر
مدیر TO BE LARA CROFT
مدیر

عکس ها: 28
تاريخ عضويت: پنج شنبه تیر 17, 89 11:26 am
 تشکر کرده: 1009 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 3614 دفعه
آنلاين: 197d 19h 20m 30s

پستتوسط farkh » جمعه مهر 15, 90 10:12 pm

حالش نیست لارا. دی:
خب انگار سجاد هم یه مدت دسترسی نداره به نت و خب برا مدتی یکی دیگه از انیمه بینای سایت هم نیست. منتها چه باک که ما یه تنه می ریم و تا تموم فنزین رو انیمه بین نکنیم دست بردار نیستید. فقط باز هم بگم انیمه ها رو ببینید یا اگه دید چه بهتر بیاید راجع بهش بحث بکنیم. خب این یکی رو می نویسم برای سجاد تا این که هر چه زودتر برگرده. دی: البته یهو همین الان طبق آخرین اخبار واصله تا ده روز دیگه هست پس کلاً اون تقدیم نوم چه بالا رو پس می گیرم. دی
Natsume Yuujinchou تا حالا سه سیزنش اومده که هر سیزن اسم خودش رو داره که جزئیاتش رو می تونین تو صفحه ویکی پدیای انیمه بخونین. اول از همه بگم خدا این سجاد رو دچار پاترونموسی، اجی مجی، خون آشام نیم سایبورگ چوبی، چیزی بکنه که این انیمه رو به ما معرفی کرد چون اگه به خودم بود امکان نداشت ببینمش.
انیمه ریتم بسیار کندی داره. شخصیتای خوبی داره بعضاً هر چند زیاد صیقل نخورده و راستش اکثراً از حد تیپ تحاوز نمی کنن. داستان خود انیمه راجع به پسریه که قدرت دیدن آیاکاشی ها( اجنه ی ولایت ژاپن) رو داره مثل مادربزرگش. مادربزرگش یه آدم خیلی خفن و قدرتمندی بوده که تعداد زیادی آیاکاشی رو شکست داده بوده و تحت انقیاد خودش در اورده و مجبورشون کرده اسماشون رو داخل دفترچه ای بنویسه با نام دفترچه ی دوستان. مادربزرگه هم به نظر جوون مرگ شه هر چند که مشانه هایی هست دال بر احتمال این که احتمال زنده باشه. حالا این پسره می خواد اسامی داخل دفترچه رو ببرگردونه به صاحباش. حالا یه آیاکاشی خیلی قدرتمند به نام استاد نیانکو( لفظ نیان تو زبان ژاپنی معادل میو و به معنای گربه هست) هم تو یه سری ماجراهایی که اول سری اول پیش میاد قبول می کنه بادیگارد طرف باشه به شرط این که بعد از مرگ پسره دفترچه رو برداره. کلاً دو فرم غیر آیاکاشی قابل مشاهده توسط آدما داره یکی فرم یه گربه ی چاقه که فرم روتینشه و یکی هم فرم یه دختر دبیرستانی که بی شباهت به شکل مادر بزرگه تو فلش بکای پر تعداد انیمه نیست.
خب هر اپیزود کلاً داستان جداگانه ای داره هر چند یه خط داستانی خیلی نازک هم داره که اینا رو به هم ربط می ده و عملاً بعد سه سیزن خیلی کم از اون قسمتا می دونیم هر چند تا حدود خیلی کمی جبهه بندیاش مشخص شده به قول هادس معلوم نیست دارن چی کار می کنن و اصن کی قراره داستان تموم شه. از اپیزودای خیلی عالی این بین هست تا اپیزودایی که به لعنت خدا هم نمی ارزه. در کل مجموعه خوبی هست. امتیاز من بهش دو و نیم ستاره است در مجموع.
نماد کاربر
مدیر farkh
مدیر

نویسنده برتر مسابقه (1)

پستتوسط sajjad » چهارشنبه آذر 2, 90 7:36 am

انیمه ی اشتین گیتز (Steins_Gate) یک انیمه با موضوع سفر در زمان . خب همونطوری که انتظارش رو داشتم داستانی پیچیده و پر از پارادوکس . - باتُّ هیز اِ گای !!! D4; - تقریبا تا قسمت 6 طول می کشه تا شخصیتها و داستان کم کم شکل بگیرن بعد یک دفعه ریتم داستان سرعت می گیره و از یک انیمه ی خسته کننده به انیمه ای جذاب با ریتم نسبتا تند تبدیل می شه . - باتُّ هیز اِ گای !!!- :-? در کل یه انیمه ی متوسط با طعم هارم و معما و پایانی هندی-ایرانی. - باتُّ هیز اِ گای !!!- T1; بین انیمه های مشابه هنوز دورارا بالای لیسته
سه ماهی بود که گوشه ی هارد بود .اگه از سر بیکاری و تعریفهای زیاد فرخ نبود با دیدن قسمت اول پاکش می کردم اماخب بد نبود ... " باتُّ هیز اِ گای !!!" A4;
تصوير
نماد کاربر
سردار اهریمن sajjad
سردار اهریمن

عکس ها: 9
تاريخ عضويت: چهارشنبه شهریور 24, 89 6:55 pm
بانک: 1,086,859.75
 تشکر کرده: 737 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 1007 دفعه
آنلاين: 18d 4h 12m 3s

پستتوسط Ray man » چهارشنبه آذر 2, 90 12:21 pm

ما هم انيمه ي midori no hibi را رويت كرديم،من كلهم خرابه سيجي كُن گفتن اين ميدوري ام،داستان كه چيز خاصي نداشت ، ايده اش هم جدا الان كه فك مي كنم مسخره بود ، طنزش هم تكراري بود، نمي دونم من واسه چي نشستم تا آخرش رو ديدم؟
شايد بشه گفت كل انيمه يه طرف قسمت اول هم يه طرف ، فوق العاده خلاصه شروع شد و شخصيت قهرمان كه بزن بهادري واسه خودش بود معرفي شد،بعد هرچي از اين قسمت اول فاصله گرفتيم ، انيمه پروانه اي و دخترونه شد يه چن قسمت هم رسما داشتن عروسك بازي مي كردن.
افسوس واسه تو این دلِ ساده که حتی تک تکِ خندهاتم گله داره

افسوس واسه تو این دل ساده که تو هفتا آسمونم نداری یه ستاره
نماد کاربر
استاد Ray man
استاد

عکس ها: 10
تاريخ عضويت: يکشنبه خرداد 9, 89 6:17 am
بانک: 52,697.50
 تشکر کرده: 1212 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 2502 دفعه
آنلاين: 46d 6h 3m 13s

پستتوسط farkh » يکشنبه آذر 20, 90 9:18 pm

راجع به اشتین گیتز با سجاد به شدت مخالفم که یه انیمه ی متوسط بود. منهای پایان آبکیش( البته منظور سه چهار دقیقه ی آخر انیمه است نه کل اپیزود آخر) جزء ده انیمه ی عمر من بود. راجع به پاسخ سجاد ساختار و فرم قرینه وار و بسیار دقیق و حساب شده ی انیمه و همین طور تلمیحات گوناگون انیمه از هایدگر گرفته تا سفر پیدایش و عهد جدید و همین طور تدوین و قاب بندی هایش فوق العاده ش و ابداعات رواییش حرف زدن درباره ش تو فرمت این جا نمی گنجه و چیزی در حد یادداشت می طلبه که سعی می کنم حتماً بنویسمش. فقط به نظر من این کار یکی از مهم ترین کارای ده سال اخیره( لازم به ذکره تیم سازنده ی همین انیمه الان داره ازش انیمه ی fate zero پخش می شه که در واقع از نظر زمانی به وقایع قبل از انیمه ی fate stay night می پردازه. در اهمیت فیت زیرو فقط اینو بگم که با پیش بردن داستانش در عرض و خساستش در کشتن شخصیتا ژانر باتل رویال( که از قضا از لحاظ ژنریک کاملاً مبتنی بر یک روایت طولی و حذف شخصیت هاست) و هم چنین ساختار گوتیک و داستان پریانیش یه اتفاق بسیار ویژه است حتی در مقایسه با کار خوبی مثل Mirai Nikki یا دفترچه خاطرات آینده با دو پروتاگونیست فوق العاده پیچیده ش و تویستای دیوانه وارش.)

خب این پست رو برا این زدم که بگم که پرسونا 4 چقدر بر خلاف انتظار اولیه م و شروع طوفانیش کار بدی در اومد. علی الخصوص که پرسونا 3 هنوز به نظرم جزء سه انیمه ی برتر دهه ی گذشته است. الان ما از لحاظ روایی فقط با یه بازی رایانه ای سر و کار داریم و یه روند مشابه که تو هر اپیزود تکرار می شه که از این لحاظ دست شوننای طویل المدت ژاپنی رو هم از پشت بسته. از شخصیتای مزخرف و دیالوگ نویسی مزخرف ترش هم نمی خوام حرفی بزنم. اتاق ارغوانی و ایگور هم که اول هر اپیزود میان و توضیحاتی می دن و انگار عیناً از بزرگراه گمشده لینچ وارد انیمه می شن به نوعی دیگه سوهان روحه چون نمایانگر همه ی اون پتانسیل نابود شده ی انیمه است. به نظر می رسه دنباله سازی بر سری های انیمه ی خیلی خوب احتمالاً حاصلی جز افتضاح نخواهد داشت. این تجربه ی مشابه رو با دنباله ی دارکر دن بلک و داستان بی سر و تهش هم داشتم. کاری که اتفاقاً داستانش و شخصیتای محوریش می تونستن یه اثر درخشان ازش بسازن ولیکن حیف و صد حیف. جالب این که دنباله سازهای گرامی هم از قضا هر دو از سازندگان سری های اصلی بودند. من جداً به سازنده های هر دو سری تسلیت می گم چون گند زدن به کار خودشون.

من دو انیمه رو خیلی مختصر توصیه می کنم.
Mawaru Penguindrum که کار جذابیه منتها مدام در حال افت و خیز هست. سرشار از ایده های درخشان رواییه به همراه خروار خروار ایده های لوس و بی مزه. کلاً یکی در میون اپیزودای انیمه فوق العاده عالی و فوق العاده ضعیفه.
Guilty Crown که خب برای دوست داران کد جیاس به نظرم بسیار می تونه جذاب باشه علی الخصوص داستان پر پیچ و خمش و شخصیتای به شدت جذابش و البته توانایی جذاب شخصیت اصلی که هم با درام داستان و هم با روایت داستان ارتباط تنگاتنگ داره. یعنی چیزی نیست که بتونید از دستش بدید.
نماد کاربر
مدیر farkh
مدیر

نویسنده برتر مسابقه (1)

پستتوسط دهقان پير » جمعه بهمن 21, 90 12:10 pm

الان (صبح جمعه 21 بهمن) شبکه 3 داره فیلم Gantz را نمایش میدهد. دوستداران برای دیدنش عجله کنند.
نماد کاربر
مدیر انجمن دهقان پير
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: شنبه خرداد 8, 89 4:53 am
 تشکر کرده: 473 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 1849 دفعه
آنلاين: 30d 5m 57s

گانتز

پستتوسط serious sam » جمعه بهمن 21, 90 1:57 pm

خب من کنترل قدرت (کنترل تلویزیون :D ) دیر به دستم افتاد و آخرهاش رسیدم. اون که چند تا دست داشت الهه سیوا بود؟
آخرش (سکانس ایستگاه مترو) هم که هندی شد تقریبا :)
حالا قطار چرا وانستاد؟ این همه مسافر علاف موندن. تجربه شخصیشو دارم و خیلی حال گیرانه است {*very-angry*}

ولی این مردهای چشم بادومی‌ موی بلند و نامرتب خیلی بهشون میاد. {* peacesign*}
نماد کاربر
اژدها‌کش serious sam
اژدها‌کش

عکس ها: 65
تاريخ عضويت: پنج شنبه تیر 31, 89 8:05 pm
بیشترین امتیازات: 15
بیشترین امتیازات: 15
 تشکر کرده: 10052 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 5497 دفعه
مدال سخت کوش ترین (1)
آنلاين: 78d 22h 47m 51s

پستتوسط TO BE LARA CROFT » جمعه بهمن 21, 90 3:49 pm

دهقان پير نوشته است:الان (صبح جمعه 21 بهمن) شبکه 3 داره فیلم Gantz را نمایش میدهد. دوستداران برای دیدنش عجله کنند.

به به }sm_cool{
فیلمش خیلی خوب بود من باهاش خیلی حال کردم.
به خاطر همین فیلمش بود که مانگاش را شروع کردم {* cool 1*}
نماد کاربر
مدیر TO BE LARA CROFT
مدیر

پستتوسط دهقان پير » جمعه بهمن 21, 90 6:37 pm

فیلم سعی کرده بود به مانگا وفادار باماند. اما مانگا بیشتر به من چسبید. البته مدتی است که دیگه نرفتم سراغش. میخوام یک کم بره جلوتر بعد ادامه اش بدهم.
نماد کاربر
مدیر انجمن دهقان پير
مدیر انجمن

پستتوسط TO BE LARA CROFT » جمعه بهمن 21, 90 8:05 pm

اره مانگا خیلی باحالتر داستان را پیشبرده من هم جمع کردم حدود 1.5 گیگش را دریافت کردم گذاشتم تو نوبت {* ros*}
نمی دونم درست یادم هست یا نه ولی انگار در انتهای فیلم میگه که این فیلم ادامه داره اطلاعاتی در مورد زمان قسمت دومش دارید؟
نماد کاربر
مدیر TO BE LARA CROFT
مدیر

پستتوسط دهقان پير » چهارشنبه بهمن 26, 90 6:17 pm

آره در انتهای فیلم نوشت که ادامه داره، اما من هنوز چیزی نشنیدم. از نظر مانگا که هنوز واقعاً شروع داستان بود و کلی داستان جلو رفته. یعنی فکر کنم باید یک سریال بسازند تا به مانگا برسند. البته مانگا هنوز تمام هم نشده است.
نماد کاربر
مدیر انجمن دهقان پير
مدیر انجمن

قبليبعدي

بازگشت به انیمه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان