بحث و تبادل نظر در مورد انیمه ها (انیمیشن های ژاپنی)

مدير انجمن: هادس

Re: بحث و تبادل نظر در مورد انیمه ها (انیمیشن های ژاپنی)

پستتوسط farkh » يکشنبه خرداد 1, 90 6:58 pm

خب من تو این مدت گوکودو رو دیدم( دقت کردین چرا یهو بخش انیمه سایت کم فعالیت شده ??? ) خب کار خوبی بود هر چند نمی خوام تو اهمیتش اغراق کنم. ساخته ی آخرین سال قرن بیستم بود و گویی با شروع قرن بیست و یکم کار تموم شد. شاید بشه گفت کمدی بود راجع به دورانش و غیر مستقیم درباره ی قرن بیستم. این که چه جوری خدایان رخت بر می بندن از یه دوران و انسان جایگزینشون می شه.
یکی از نکات جالب کار هم اینه که شخصیت اصلی داستان به معنای واقعی یه ضدقهرمان خودمحوره و خوشبختانه قلبی از طلا اون گوشه ها پشت گنجه قایم نکرده.
کمدی و پارودی به شدت مفرحیه و دیدنش توصیه می شه کلاً.
نماد کاربر
مدیر farkh
مدیر

تاريخ عضويت: شنبه خرداد 8, 89 9:23 am
 تشکر کرده: 25713 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 6809 دفعه
مدال ها: 1
نویسنده برتر مسابقه (1)
آنلاين: 184d 20h 5m 57s

پستتوسط TO BE LARA CROFT » سه شنبه خرداد 24, 90 8:22 pm

واقعا چه لذتی داره شب سخت ترین امتحات ترم بشینی اینمه نگاه کنی!!!
دارم انیمه Full metal Alchemist را نگاه میکنم تقریبا نصف قسمت هاش را دیدم تا صبح تمومش میکنم میام نظرم میگم
آنان که نمی دانند بهتر از آنانی که نمی دانند و می پرسند نیستند.
نماد کاربر
مدیر TO BE LARA CROFT
مدیر

عکس ها: 28
تاريخ عضويت: پنج شنبه تیر 17, 89 11:26 am
 تشکر کرده: 1009 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 3614 دفعه
آنلاين: 197d 19h 20m 30s

پستتوسط sajjad » شنبه خرداد 28, 90 4:39 pm

فرزاد جانت می شه اسم انگلیسی این انمیه هایی رو که توی چند تا پست اخیرت معرفی کردی هم بگذاری ؟ {* notworthy*} هر چی سعی کردم توی گوگل اسم اصلی اینها رو پیدا کنم نشد که نشد . البته دو روز تعطیلی دیگه پرید . می خوام دریافت کنم برا 10 روز دیگه }sm_cool{
نماد کاربر
سردار اهریمن sajjad
سردار اهریمن

عکس ها: 9
تاريخ عضويت: چهارشنبه شهریور 24, 89 6:55 pm
بانک: 1,086,859.75
 تشکر کرده: 737 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 1007 دفعه
آنلاين: 18d 4h 12m 3s

پستتوسط farkh » شنبه خرداد 28, 90 7:56 pm

شرمنده سجاد جان من فردا امتحان دارم. حالا بر می گردم فردا اسم همه ش رو می ذارم.
نماد کاربر
مدیر farkh
مدیر

نویسنده برتر مسابقه (1)

پستتوسط mithradates » شنبه خرداد 28, 90 9:13 pm

farkh نوشته است:دقت کردین چرا یهو بخش انیمه سایت کم فعالیت شده

به جاش تا دلت بخواد فعاليت بخش اساطير رونق گرفته:دي
تاثير بگذار واگر نه تاثير ميگذارم (برتراند راسل)

هرگز از كسي كه موافقم بود، چيزي ياد نگرفتم.

the "EARTH" without "ART" is just "EH"!
نماد کاربر
مدیر انجمن mithradates
مدیر انجمن

عکس ها: 0
تاريخ عضويت: چهارشنبه آبان 12, 89 6:06 pm
 تشکر کرده: 1686 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 1971 دفعه
آنلاين: 23d 2h 37m 11s

پستتوسط farkh » يکشنبه خرداد 29, 90 1:42 pm

حالا صبر کن میترا. می گیریمتون. بهش می گن آرامش قبل از طوفان. دی:
خب اینا هم برا سجاد:
Ao no Exorcist
C The Money of Soul and Possibility Control
Denpa Onna to Seishun Otoko
Detroit Metal City
Dororon Enma kun Meramera
fantastic children
Gokudo
Kore wa Zombie desu ka
Steins Gate
همینا بود دیگه به گمانم.
نماد کاربر
مدیر farkh
مدیر

نویسنده برتر مسابقه (1)

پستتوسط sajjad » يکشنبه خرداد 29, 90 3:28 pm

سورپرایز امسال بی شک اشتین گیتز هستش. یه داستان علمی تخیلی پیچیده، شخصیتای جذاب و کاملاً پارانویایی و هم چنین توهم های آخر الزمانیشون و در نهایت سبکی که به شدت هم وام دار و هم یاد آور ک.دیکه. به هیچ وجه این کارو از دست ندید.
انیمه ی دورورون انما هم توصیه می شه تو کارای این فصل. کلاً انگار همه چیز تو این کار با نوستالژی دهه هفتاد ساخته شده از استایل خود انیمه که به سبک انیمه ها اون دهه است تا سوپ اپراها و موسیقی پاپ و دیگر عناصر فرهنگی اون دهه. بهتره از دستش ندید.
ازازل سان هم کار با مزه ایه و همین طور فایربال چارمینگ یه کارتون سه بعدی محصول کانال دیزنی ژاپن. توصیه می شه دیدن جفتش.
سی هم برا من جالب می زد. علی الخصوص استایل بصریش. منتها هنوز قضاوت درباره ش زوده.
داگ دیز هم تو نوبت اینه که اگه اتفاق جالبی نیفتاد دیدنش قطع بشه. واقعاً کار بدیه.

ازازل سان فایربال چارمینگ اشتین گیتز سی د اگ دیز ریوتارو ناکامورا

منظورم این شش تا بود .
ممنون {* ros*}
نماد کاربر
سردار اهریمن sajjad
سردار اهریمن

پستتوسط farkh » يکشنبه خرداد 29, 90 3:43 pm

اشتاینز گیت و سی تو لیست هستن نگاه کن.
ریوتارو ناکامورا هم اسم کارگردانه نه انیمه. اون کاری هم که با رن بلک صحبت کردم این کارشه:
witch hunter robin
کارای جا افتاده هم ایناست:
Fireball Charming
dog days
Yondemasu yo, Azazel-san
داگ دیز هم من پیشنهاد می کنم نبینی. دیدنش فقط وقت تلف گرفتنه حداقل از نظر من. از ما گفتن بود. البته شاید هم خوشت بیاد.
نماد کاربر
مدیر farkh
مدیر

نویسنده برتر مسابقه (1)

پستتوسط serious sam » دوشنبه تیر 13, 90 5:31 pm

اغراق از نوع ژاپنی!

Hakuouki Shinsengumi Kitan انیمه‌ای است که کاراکترهای آن ریشه در واقعیت دارند و شینسنگومی پلیس ویژه ژاپن در گذشته بوده و کاپیتان سوم این گروه شخصی است به نام Saitō Hajime

چهره واقعی:

تصوير

چهره انیمه‌ای:

تصوير

:D
نماد کاربر
اژدها‌کش serious sam
اژدها‌کش

عکس ها: 65
تاريخ عضويت: پنج شنبه تیر 31, 89 8:05 pm
بیشترین امتیازات: 15
 تشکر کرده: 10052 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 5497 دفعه
مدال سخت کوش ترین (1)
آنلاين: 78d 22h 47m 51s

پستتوسط farkh » سه شنبه تیر 13, 90 2:20 am

خب انیمه رو دارم می بینم. تا این سه قسمتی که دیدم کار خوبی به نظر میاد. البته بیشتر به نظر میاد باید ماجراش در کنار حوادث تاریخی اتفاق می افته چون تم فانتزی داشت.
حالا جدا از اون اغراقا کار از نظر پرداختن به جزئیات تاریخی یه دوره واقعاً خوب در اومده تا اون جا که دیدم. دیالوگ نویسی هم با وجود این که خوبه ولی فوق العاده نیست کافیه آه از نهاد آدم در بیاد که با وجود این همه گیر دادن به یه سری افسانه های خاص ما هنوز نه یه دراماتورژ درست حسابی داریم و نه یه دیالوگ نویس. شاید معدودی مثل آرمان آرین که خب گل کردنش یه ذره به خاطر اینه که رقیب درست حسابی نداره ولی در کل بد نیست( یکی از کتاباشو خیلی وقت پیش خوندم برای نظر دقیق تر باید دوباره بخونمش)
خب من تو این مدت دو تا کار دیدم.
گوکو سان که یه کمدی مدرسه ای بود راجع به یه خانم یاکوزای بزن بهادری که اومده معلم دبیرستان پسرونه شده تو یه کلاس شرور و خب نمی خواد هویتش فاش شه.
یه سریال تلویزیونی خالصه به جای انیمه با همه ی کلیشه های رایج ژانر و مقادیر فراوانی اخلاق گرایی. به شدت وام دار فیلمای یاکوزایی دهه شصت و هفتاده که اکثراً دست پخت چپا بوده و یاکوزاها رو تا حد قدیس و مصلح اجتماعی بالا می بردن البته نه از نوع آمریکاییش( مثل دی پالما و اسکورسیزی) ماجرا خیلی پاستوریزه تر از این حرفاست گفتم اخلاق گرا هستند.
کاریه که از دیدنش لذت می بری ولی در نهایت چیز خاصی دستت رو نمی گیره.
تیتراژ پایانی هم جالبه ولی من متاسفانه ربطش رو به داستان درک نکردم.
سری دومی هم که به غیر از سری های فصلی موفق به دیدنش شدم کاری بود به نام Grenadier. یه اچی به تمام معناست که از نظر نشان دادن ابعاد زنانه جا داره در کتاب رکوردهای گینس ثبت بشه. یه جورایی شورش در اورده.
یه شبه وسترنه راجع به یه خانم هفت تیرکش با یه سامورایی. این خانم فلسفه ای داره مبنی بر این که دشمنانت رو نباید بکشی بلکه با لبخند خلع سلاحشون کنی و از این جور حرفا. بقیه اش رو خودتون ببینید.
نود و پنج درصد لذت سریال هم همین اچی بودنشه و فنای محیر العقولی که خانم با تفنگش می زنه به سبک کاملاً ژاپنی( از این نظر هم شورش در اورده یه چیزی در حد فوتبالیست ها) کلاً ارزش دیدن رو داره.
خب می رسیم به این فصل بهار که رفت. فصل پرباری بود واقعاً. سه تا مجموعه ی سورپرایز داشت. دورورون انماکون مرا مرا، اشتاینز گیت و سی: پول و قدرت کنترل آن. خب اول از اونایی که تموم شده شروع می کنم.
انماکون همون طور که گفتم پارودی به شدت جذابی بود. مسخره کردن همه ی نوستالژی های دهه ی هفتاد از نوار کاست و ویدیو گرفته تا جنگ ویتنام و هیپی گری و راک اند رول و فیلمای ترسناک و ابر قهرمانی و بیش از همه ادای دینی به انیمه های اون دوره. این حتی از گرافیک کار هم مشخصه. البته کلیشه ها هم هیچ کدوم در امون نبودن. البته بیش از همه تصویریه هجوآمیز از یه دوره ی تاریخی. فقط یه نکته دیگه این که هجو کلیشه ی تصویر فرشته ها تو دو قسمت آخر فوق العاده است. دیدنش رو به هیچ عنوان از دست ندین.
سی- پول و قدرت کنترل آن هم یکی از مجموعه های غافلگیر کننده امسال بود با شخصیت هایی فراتر از حد انتظار پیچیده که به نظر می رسه توسط یه عده اقتصاد دان چپ گرا نوشته شده. این که چطوری داستان پیچیده اش رو مرحله به مرحله پیش می بره و در نهایت تبدیل می شه به داستانی درباره ی فقدان و جدال حال و آینده. کار خوبیه هر چند پایانش ارضا کننده نباشه.
Battle Girls کار چندان جذابی نبود. حتی می تونم بگم به شدت معمولی با ریتمی کند.
Denpa Onna to Seishun Otoko هم کار بسیار خوبی بود و همون جور که خودش داد می زنه کاریه راجع به بلوغ و بیشتر از اون راجع به یه شهر کوچیم و آدمای اون و زندگی روزمره شون. درام جذابیه درباره ی عده ای آدم نامتعارف و فرار نکردن و جادویی بودن زندگی رورمره شاید اگر فرصتی بود درباره ی این همه جزئیات و این ستایشی که نثار خیال آدمی و صناعتای عجیب و غریبش می کنم بیشتر نوشتم. البته صناعت و مصنوعی بودن نه به معنای این که مثلاً در ستایش هوش باشه. بلکه این بازی گوشی، سرخوشی و مشنگی که لحظه به لحظه موج می زنه. بحث رنگ های عجیب و غریب کار هم که اساساً بحث دیگریه. این ماجرای آدم فضایی ها هم که آخر سر هم مشخص نمی شه واقعیه یا نه یه جوری این حس سرخوشی رو تشدید می کنه و عجیبه که همه از افزایش سنشون نگرانن.( اساساً از اسپویل تو این کار نترسین چون اصل تجربه ی دیدنشه)
Yondemasu_yo-_Azazel-san هم بلاخره به پایان رسید کار خوب بود ولی راستش پایان به شدت نا امید کننده بود. ولی دیدن این کارآگاه شریر که برای حل پرونده هاش شیاطین رو احضار می کنه لذت خاص خودش رو داره.
بقیه رو اگه فرصت بود درباره شون می نویسم الان حسش نیست.
نماد کاربر
مدیر farkh
مدیر

نویسنده برتر مسابقه (1)

پستتوسط serious sam » سه شنبه تیر 14, 90 2:32 pm

توی هاکوئوکی سه تا اونی (oni) داریم که به لحاظ طراحی شخصیت شباهت بسیاری به سه تا برادر فاینال فانتزی (advent children) دارند. چهره‌هاشون هم بی شباهت نیست. می‌شه گفت در واقع برادران فاینال فانتزی نسخه بروز شده و پیشرفته اونی‌های هاکوئوکی هستند.

kazama
Chikage.Kazama.600.367114.jpg
Chikage.Kazama.600.367114.jpg (10.54 KiB) بازديد 2065 بار

kadaj
تصوير

shiranui kyou
تصوير

yazoo
yazoo.jpeg
yazoo.jpeg (4.27 KiB) بازديد 2065 بار

amagiri kyuuju
تصوير

loz
تصوير
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط serious sam در چهارشنبه خرداد 17, 91 11:43 pm .
نماد کاربر
اژدها‌کش serious sam
اژدها‌کش

عکس ها: 65
تاريخ عضويت: پنج شنبه تیر 31, 89 8:05 pm
 تشکر کرده: 10052 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 5497 دفعه
مدال سخت کوش ترین (1)
آنلاين: 78d 22h 47m 51s

پستتوسط sajjad » شنبه تیر 17, 90 12:22 am

این قسمتی از بحث هاییست که زیر پوستی ادامه داره

سلام
خوبی چه خبر از فنزین ؟
راستی دارم سی انی رو می بینم تا اینجاش که جالب رود فکر کنم این رو هم زوری زود تموم کنن .
ناتسومه 3 هم شروع شده .
گوسیک هم تموم شد 3 قسمت آخرش بدجوری خلاصه بود .

سلام
می گذره
تو چطوری
فنزین درست شد سجاد به مدد لارا
سی کانی رو من ندیدم اگر همون سی مانی نیست عنوان انگلیسیش رو برام بنویس. سی مانی اگه منظورته عامدانه جنس روایت تقطیع شده است یه جورایی مسئله فرمیه و خب آره یه مجموعه 12 قسمتی بود و تموم شد. ولی ببین حتماً
ناتسومه رو از سری اول یه قسمتش رو دیدم خیلی دلم می خواد وقت بذارم کامل ببینم هر سه سری رو منتها هنوز نتونستم ببینم.
گوسیک رو قبول دارم منتها زوری تموم کردن نبود اساساً مشکل دارم با این که نوع روایت توی سه قسمت آخر تغییر کرد. چفت و بست نداشت این دو تیکه به هم. ولی انصافاً قسمت آخر ایماژ های مخوفی داشت مثل به خاک سپردن برایان روسکو و یک شبه سفید شدن موهای ویکتوریکا. ای کاش از این ایماژ ها بیشتر بود تو کل مجموعه. اما خب متاسفانه مثل فیلم هندی تموم شد. البته این تموم شدنش تو 1929 هم بد جوری رو اعصاب بود چون اگه جلوتر می رفتن احتمالاً به قتل عام نانکینگ توسط افسرای ژاپنی هم باید می پداختن که خب اصحاب مجموعه جاخالی دادن کلهم
اشتاینز گیت رو بشین ببین من شیفته ی مجموعه شدم یعنی. پلاتش خارق العاده است. این که هر جا که فکر می کنی به یه مسیری می ره ماجرا یهو همه چی بر می گرده به اون مسیر روزمره. این رنگ و بوی ک.دیک وار داستان و اون نقل قولی که از هستی و زمان هایدگر می کنه.
در پایه اش انسان ها موجوداتی زمان مند هستند.
صد درصد ببینش
این فصل خیلی نا امید کننده است. چیز قابل توصیه ای نیست برا دیدن شاید به جز گاد نوت بوک که البته هنوز زوده برای توصیه اش. حالا باید دید.

راستی سی بلاد رو تموم کردم . کلا یه کمی فهم داستانش مشکل بود و به راحتی نمی شد درکش کرد دیالوگاش خیلی طولانی بودن و ..... داستانش کلی اش جالب بود . آخر این انیمه رو هم هم آوردن و هپی اند شد .

خب بهله کلاً سرورای سایت پکیده گویا باید بریم یقه لارا رو بگیریم.
سی بلاد رو چطوری همه شو دیدی؟ تازه اپیزود اولش اومده گویا( اگر منظورت مانگاشه من نخوندم متاسفانه.
اما خب خود هپی اند به خودی خود بد نیست. نحوه ی به کار بردنشه که یه اثر رو می بره بالا و می زنه پایین. مثلاً من با پایان گوسیک مخالفم به خاطر این که به غیر از ابن که سه قسمت آخر منطق روایی داستان به هم می ریزه بدون هیچ دلیلی. سرنوشت شخصیتا هم سر هم بندی می شه هیچ. اینه که اون پیشگویی جدی تر از اون گرفته شده که بشه حتی با فرض به پایان رسیدن اثر خرافات و ورود به عصر خرد همون طور که تو کتابخونه در آخر می بینیم سر سری اون طلسم واره رو در مورد ناممکن بودن عشق ویکتوریکا و کوجو شکست. و البته من گمان می کنم با توجه به رویای کوجو اون آخر این پایان اصلی نبوده و خب فشار تهیه کننده هم دخیل بوده تو این پایان سر هم بندی شده هر چند مدرکی دال برش ندارم.
نماد کاربر
سردار اهریمن sajjad
سردار اهریمن

پستتوسط TO BE LARA CROFT » يکشنبه مرداد 16, 90 5:26 am

چه شباهت جالبی بین Ereza و Byakuya Kuchiki پیدا شد! این قسمت اخر فیری تیل دیگه دیالوگ هاشون هم یکی شده ها؟؟؟
نماد کاربر
مدیر TO BE LARA CROFT
مدیر

پستتوسط رن بلك » پنج شنبه شهریور 3, 90 11:49 pm

من گوسیک رو دیدم و شدیداً هم کیف کردم از اون انیمه ها بود که راحت میشه جلوی هر گروه سنی تماشا کرد :دییی عاشق اون بداخلاقی های ویکتوریکا هستم ولی قبول دارم قسمت های آخرش یه جور دیگه بودن.

کوروشیتسوجی یا همون بلک باتلر رو هم دیدم. سیزن یک و دو، آخه همش توی سایت های والپیپر و اسکن میدیدم همه دارن واسه این سباستین خودکشون میکنن. سیزن اول واقعاً بد نبود و به نظرم پایانش هم توی اوج بود ولی شخصاً انتظار یه سیزن دیگه رو هم نداشتم. سیزن دو با اون الویس و هانا و... اه اه اه چندبار سیزن دو رو گذاشتم کنار تا بتونم به مرور نگاه کنم آدم اعصاب نداره با این... با این چیزایی که اینا میسازن! پایانش هم که واقعاً روی اعصاب بود. کاشکی تصوری که از این انیمه داشتم با سیزن دو خراب نمیشد! البته تا وسطاش خوب بود ولی سه - چهار قسمت آخر...

کارا نو کیوکای رو هم دارم میبینم. جالبه که هر قسمتش یه ساعته!

نوئین رو هم دارم میبینم. خیلی خوشم میاد که هاروکا انقدر خونسرد و آروم با همه چی برخورد میکنه و اتفاقاتی که براش میفتن رو جار نمیزنه. فقط کاشکی بیشتر روی چهره های شخصیت ها کار میکردن.
هر که با داناتر از خود بحث کند تا بدانند که داناست، بدان که نادان است.
"گلستان سعدی"
نماد کاربر
ساحر رن بلك
ساحر

عکس ها: 16
تاريخ عضويت: شنبه خرداد 7, 89 4:25 am
بانک: 519,790.28
 تشکر کرده: 764 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 975 دفعه
نویسنده برتر مسابقه (1)
آنلاين: 14d 4h 14m 36s

پستتوسط TO BE LARA CROFT » جمعه شهریور 3, 90 12:14 am

رن بلک بهتره اگر خوشت اومده از انیمشه تو یک تاپیک معرفی اش کنی
نماد کاربر
مدیر TO BE LARA CROFT
مدیر

قبليبعدي

بازگشت به انیمه

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان