آخرین کتابی که خوندید چی بوده؟

بحث درباره‌ی کتاب‌های ژانر

مديران انجمن: رن بلك, Dark Princess, !SiNa

Re: آخرین کتابی که خوندید چی بوده؟

پستتوسط Death Punch » جمعه فروردین 8, 93 8:43 am

watcher the universe نوشته است:آقا تصحیح میشه :
فرزاد اینطوریاست دیگه ، کلا هر گونه جمله ای حتی در حد دو کلمه رو هم کرمش میگیره بحثش کنه ! حالا مهم نیست چیه ، فقط کافیه در یه زبانی ، یه معنی چیزی بده ! :دی

تصوير
لاااااااااییییییییییکککککککککک
I'd rather hate you for everything you are
Than ever love you for something you are not
I'd rather you hate me for everything I am
Than have you love me for something that I can't
Five FingerDeath Punch
| +
The Dark Side Of Tehran
نماد کاربر
اهریمن‌ Death Punch
اهریمن‌

عکس ها: 15
تاريخ عضويت: دوشنبه آذر 18, 92 3:29 pm
 تشکر کرده: 486 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 738 دفعه
آنلاين: 1d 20h 21m 16s

پستتوسط A.h » جمعه فروردین 8, 93 5:15 pm

آقا ممنون از تذکره و شرمنده حواسم نبود. بس که ما ذهنمون بازه، گاهی پاره میشه. بایست وصله پینه بزنیم و در این حینم یه چیزایی در میره این وسط. تا باشه از این تذکرا. و عرض تعظیم BACK AT YA و غیره و ذلک...
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط A.h در جمعه فروردین 8, 93 7:07 pm .
HUNTER'S DEN
نماد کاربر
مدیر انجمن A.h
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: پنج شنبه آبان 17, 91 4:08 am
 تشکر کرده: 1743 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 1539 دفعه
آنلاين: 5d 23h 12m 38s

پستتوسط farkh » جمعه فروردین 8, 93 7:02 pm

هووووم خب آخرین کتابی که من خوندم رنگ جادو بود از سری دیسک ورلد تری پرچت از ترجمه های نشر ویدا.
خب قضیه ی رینسویند جادوگر پیرمردی هست که هیچ وردی بلدی نیست به خاطر این که یکی از هشت ورد اعظم تو ذهنش هست و خب توانایی یادگیری جادو نداره و به خاطر همین از کالج جادوگری پرتش کردن بیرون. این به صورت تصادفی در ازای مبلغ کلانی تبدیل می شه به راهنمای توفلاور که یه کارمند بیمه است و اولین توریست در دیسک ورلد. غافل از این که او خود مهره ی الهه ای بی نام که بانو صدایش می کنند است که در حالی بازی با خدایی دیگر به نام سرنوشت است.
خب در یه کلام کتاب فوق العاده خنده داره. و خب واقعاً از خوندنش پشیمون نمی شین و آیا لازمه بگم مرگ تو این کتاب چه موجود کولیه. و خیلی چیزای کول داره از اژدهاهای خیالی گرفته تا جادوگران آب گریز که انزجار از آب رو از بچگی تمرین می کنن دی:
و خب خوندنش جدی توصیه می شه. و البته حواس باید جمع باشه که از خنده دل درد نگیرین. دی:
نماد کاربر
مدیر farkh
مدیر

تاريخ عضويت: شنبه خرداد 8, 89 9:23 am
 تشکر کرده: 25713 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 6809 دفعه
مدال ها: 1
نویسنده برتر مسابقه (1)
آنلاين: 184d 20h 5m 57s

RINCEWIND

پستتوسط A.h » جمعه فروردین 8, 93 7:26 pm

به به چقد خوب کردی که خوندی. البته همین پریروز یه کتاب دیگه معرفی کردی. یعنی اون تموم شد اینم تموم شد؟ (سه و ده به یوما)
و درمورد رنگ جادو. فوق العاده ست. یعنی این بشر یه دنیایی رو خلق کرده که وقتی واردش بشی در یک آن غرق میشی.
تو فرزاد ترجمه ی ویدا رو خوندی یا کتاب انگلیسی رو؟ چون یادمه یه بار گفتی نشر ویدا خیلی بد ترجمه کرده و بدرد نمیخوره. من خودم به شخصه این ترجمه رو ندیدم واسه همین نظر نمیدم و به نوبه ی تو بسنده میکنم مث همیشه.
حالا در مورد این RINCEWIND خان یه توضیحی بدم
تصوير
قبلاً (تو جوانیاش که تازه به آکادمی جادوگری اومده بوده و بیرون کتاب اتفاق میفته) یه کتاب جادویی به اسم اکتاوو رو باز میکنه و جادوی صفحه ی اولش خودبخود وارد سرش میشه (جادوگرا این قابلیتو دارن که با بازکردن کتاب تمام محتویاتش بره تو مغزشون سیو بشه) و این کتاب هشتمه. اکتا به معنی هشت یونانی.
خود این رنگ جادو هم اسمش اوکتانه و رنگ هشتم توی رنگین کمان دیسک ورده. تو کتابم تمام توضیحاتشو دادم.
خلاصه این جادوی خیلی خطرناک تو سر رینسویند هست و برای همینه که جادوهای دیگه رو نمیتونه یاد بگیره. تو کتاب بعدی توضیح میده که جادوهای دیگه از این جادو میترسن و برا همین جرأت نمیکنن بیان تو مغز رینسویند.
و توی کتاب بعدی با این جناب COHEN THE BARBARIAN محترم و خفن آشنا میشید که الان عکس آواتار منه. و عجب شخصیت فوق العاده ای داره.
تصوير
این رینسویند قدرتای زیادی داره. یکیشون اینه که همیشه میتونی مطمئن باشی در حال فرار کردن از یه دسته آدمه که بدلایل مختلفی میخوان بکشنش.
یکی دیگه از قدرتاش اینه که همیشه جناب DEATH رو ضدحال میزنه و تا پای مرگ میره ولی هیچوقت موفق به مردن نمیشه. حتی وقتی میخواد خودکشی کنه. چون یکی از مهره های اصلی LADY LUCK شده و THE LADY از تماشاش لذت میبره. چند جا تو کتابای مختلف میگه که:
"می‌گویند که خدایان با زندگی آدم‌ها بازی می‌کنند. اما چه بازی‌هایی، و چرا، و هویّت مهره‌های اصلی، و بازی چیست، و قوانینش چی هستند – کسی چه می‌داند."
یکی دیگه از قدرتای رینسویند اینه که میتونه دردسرای کوچیک رو اینجور حل کنه که تبدیلشون میکنه به فاجعه های عظیم.
و خب هیچوقتم مشخص نشده که مادرش کی بوده چون رئیس آکادمی جادوگرا میگه مادرش قبل از اینکه رینس ویند به دنیا بیاد در رفته =))

خلاصه این که حرف فرزاد درمورد اینکه حتما بخونید تا از خنده بمیرید دوبل . نه سه چار پنج برابر میشه.

{نقش کوهن بربر رو همین آقایی بازی میکنه که تو بازی تاج و تخت زد راب استارک و مامانشو قتل عام کرد. اسمش یادم نیست حقیقتش حوصله هم ندارم سرچ کنم خیلی خسته ام.}
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط A.h در جمعه فروردین 8, 93 7:29 pm .
HUNTER'S DEN
نماد کاربر
مدیر انجمن A.h
مدیر انجمن

RINCEWIND

پستتوسط A.h » جمعه فروردین 8, 93 7:28 pm

به به چقد خوب کردی که خوندی. البته همین پریروز یه کتاب دیگه معرفی کردی. یعنی اون تموم شد اینم تموم شد؟ (سه و ده به یوما)
و درمورد رنگ جادو. فوق العاده ست. یعنی این بشر یه دنیایی رو خلق کرده که وقتی واردش بشی در یک آن غرق میشی.
تو فرزاد ترجمه ی ویدا رو خوندی یا کتاب انگلیسی رو؟ چون یادمه یه بار گفتی نشر ویدا خیلی بد ترجمه کرده و بدرد نمیخوره. من خودم به شخصه این ترجمه رو ندیدم واسه همین نظر نمیدم و به نوبه ی تو بسنده میکنم مث همیشه.
حالا در مورد این RINCEWIND خان یه توضیحی بدم
تصوير
قبلاً (تو جوانیاش که تازه به آکادمی جادوگری اومده بوده و بیرون کتاب اتفاق میفته) یه کتاب جادویی به اسم اکتاوو رو باز میکنه و جادوی صفحه ی اولش خودبخود وارد سرش میشه (جادوگرا این قابلیتو دارن که با بازکردن کتاب تمام محتویاتش بره تو مغزشون سیو بشه) و این کتاب هشتمه. اکتا به معنی هشت یونانی.
خود این رنگ جادو هم اسمش اوکتانه و رنگ هشتم توی رنگین کمان دیسک ورده. تو کتابم تمام توضیحاتشو دادم.
خلاصه این جادوی خیلی خطرناک تو سر رینسویند هست و برای همینه که جادوهای دیگه رو نمیتونه یاد بگیره. تو کتاب بعدی توضیح میده که جادوهای دیگه از این جادو میترسن و برا همین جرأت نمیکنن بیان تو مغز رینسویند.
و توی کتاب بعدی با این جناب COHEN THE BARBARIAN محترم و خفن آشنا میشید که الان عکس آواتار منه. و عجب شخصیت فوق العاده ای داره.
تصوير
این رینسویند قدرتای زیادی داره. یکیشون اینه که همیشه میتونی مطمئن باشی در حال فرار کردن از یه دسته آدمه که بدلایل مختلفی میخوان بکشنش.
یکی دیگه از قدرتاش اینه که همیشه جناب DEATH رو ضدحال میزنه و تا پای مرگ میره ولی هیچوقت موفق به مردن نمیشه. حتی وقتی میخواد خودکشی کنه. چون یکی از مهره های اصلی LADY LUCK شده و THE LADY از تماشاش لذت میبره. چند جا تو کتابای مختلف میگه که:
"می‌گویند که خدایان با زندگی آدم‌ها بازی می‌کنند. اما چه بازی‌هایی، و چرا، و هویّت مهره‌های اصلی، و بازی چیست، و قوانینش چی هستند – کسی چه می‌داند."
یکی دیگه از قدرتای رینسویند اینه که میتونه دردسرای کوچیک رو اینجور حل کنه که تبدیلشون میکنه به فاجعه های عظیم.
و خب هیچوقتم مشخص نشده که مادرش کی بوده چون رئیس آکادمی جادوگرا میگه مادرش قبل از اینکه رینس ویند به دنیا بیاد در رفته =))

خلاصه این که حرف فرزاد درمورد اینکه حتما بخونید تا از خنده بمیرید دوبل . نه سه چار پنج برابر میشه.

{نقش کوهن بربر رو همین آقایی بازی میکنه که تو بازی تاج و تخت زد راب استارک و مامانشو قتل عام کرد. اسمش یادم نیست حقیقتش حوصله هم ندارم سرچ کنم خیلی خسته ام.}
HUNTER'S DEN
نماد کاربر
مدیر انجمن A.h
مدیر انجمن

پستتوسط farkh » جمعه فروردین 8, 93 7:39 pm

من نسخه انگلیسی رو خونده بودم منتها خیلی وقت پیش. دلم هواش رو کرده بود نسخه فارسی هم خوندم و آره الان مطمئنم ترجمه ش بده و البته یه چند جایی هم سانسور داره دی: یه جاهایی در ضمن معادل یابی های مترجم رو اعصابه ولی بازم همین ترجمه ی نصفه و نیمه خوندنش لذت بخش بود دی:
و خب کلاً شخصیتا عالی ان. و باز اون صحنه ی محشری که از یه درخت لب صفحه آویزونه رینسویند. مرگ وقت نداشته دستیارش رو فرستاده. یعنی ته خنده است اون صحنه.
در مورد قدرتاش هم دوبل می شه حرف آرمان. ضمن این که خب من سرعت خوندم تنده دی: و آره 3:10 به یوما هم عالی بود. خصوصاً اون داستان چکمه های سوار نظام خیلی خفن بود. و پایانش دیگه محشر بود. خوندن اون هم توصیه می شه به شدت.
نماد کاربر
مدیر farkh
مدیر

نویسنده برتر مسابقه (1)

پستتوسط Death Punch » شنبه فروردین 9, 93 11:20 am

دارید discowrld ترجمه میکنید؟ ایول کی تموم میشه؟ کدوم کتابشه؟

من تازه blade itself رو شروع کردم. هنو تموم نشده که نظر بدم.
Five FingerDeath Punch
| +
The Dark Side Of Tehran
نماد کاربر
اهریمن‌ Death Punch
اهریمن‌

پستتوسط farkh » شنبه فروردین 9, 93 12:33 pm

Death Punch نوشته است:دارید discowrld ترجمه میکنید؟ ایول کی تموم میشه؟ کدوم کتابشه؟

من تازه blade itself رو شروع کردم. هنو تموم نشده که نظر بدم.

بلید ایتسلف هم داریم ترجمه می کنیم تازه. سه فصلش آماده انتشاره رسماً.
و آره دیسک ورلد هم داره ترجمه می شه. سری نگهبانانش رو می خوایم ترجمه کنیم و آرمان داره نگهبانان شب رو ترجمه می کنه که کتاب هشتم مجموعه فک کنم باشه.
نماد کاربر
مدیر farkh
مدیر

نویسنده برتر مسابقه (1)

!WATCH SERIES #1 GUARDS! GUARDS

پستتوسط A.h » شنبه فروردین 9, 93 1:19 pm

آره کتاب هشتم کل مجموعه ی دیسک ورده و کتاب اول از زیرمجموعه ی شهربانی (WATCH رو شهربانی و GUARDS رو پاسبانها ترجمه کردم)
تا یکی دو ماه دیگه تموم میشه
و وای که چقدر خنده آور و طنزه
HUNTER'S DEN
نماد کاربر
مدیر انجمن A.h
مدیر انجمن

پستتوسط Death Punch » دوشنبه فروردین 11, 93 7:53 am

A.h نوشته است:آره کتاب هشتم کل مجموعه ی دیسک ورده و کتاب اول از زیرمجموعه ی شهربانی (WATCH رو شهربانی و GUARDS رو پاسبانها ترجمه کردم)
تا یکی دو ماه دیگه تموم میشه
و وای که چقدر خنده آور و طنزه

بدو بدو بدو بدو سریعععععععععععععععععععععتررررررررررررررر
Five FingerDeath Punch
| +
The Dark Side Of Tehran
نماد کاربر
اهریمن‌ Death Punch
اهریمن‌

پستتوسط eru » شنبه خرداد 30, 93 1:33 am

C7; به به! به به! همین الان اقیانویس انتهای جادیی نیل گیمن رو تموم کردم. عالی بود عالی! یعنی من فن بوی نیل گیمن شدم! آقا خیلی خوب بود! خیلی زیبا بود! خیلی عجیب بود!
بچه هایی که خوندن، اون ته کتاب خانم همپستاک بزرگ میگه، فقط منم، فقط خود من. ها این یعنی این که جینی و لتی تجسم دیگه ای از خانم همپستاک بزرگن؟ فکر نم کنم. آقا در کل این که کتاب عالی بود والان باعث شده من فکر کنم و این خوبه. کتاب من رو به فکر انداخت.
حالا یه کم از جو کتاب بیام بیرون و اینا. و راجبع نثر و اینا بگم. خب اول داستان خیلی آروم شروع شد و من تافصل سه به زحمت جلو رفتم. نثر داستان هم فراز و فرود خاصی نداشت و یه کم عجیب بود. ولی بعد از فصل دو و سه کتاب ناگهان اوج پیدا کرد وو خیلی خوب بود. ترجمه هم فکر می کنم خیلی خوب بوده و جاهایی هم که سانسور کرده بود رو خیلی خوب در آورده بود و کاملا میشد فهمید چی به چیه. شخصیت ها هم عالی بودن و اینا. آقا کلا کتاب عالی بود دیگه!
حتما حتما بخونیدش <rock>
تصوير
نماد کاربر
وارلاک اعظم eru
وارلاک اعظم

تاريخ عضويت: پنج شنبه آبان 11, 91 12:23 pm
 تشکر کرده: 312 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 343 دفعه
آنلاين: 7d 6h 4m 33s

پستتوسط farkh » شنبه خرداد 31, 93 11:47 pm

ارو من این جا تاپیک کتاب رو زدم. بیا این جا توش درباره ش بحث کنیم دی:
viewtopic.php?f=72&t=2911
نماد کاربر
مدیر farkh
مدیر

نویسنده برتر مسابقه (1)

پستتوسط sajjad » شنبه مهر 4, 93 12:40 am

خب بعد از سه ماته شلوغ و دوری از کتاب یه مجموعهی بچه های ذر سایه و پاندول فوکو رو خوندم اولی یه داستان بعد از فروپاشی بود . چیزی که نمونه اش جدید خیلی مد شده مثل عطش یا کمتر شبیه اندر گیمز کنترل شدید ،جنگ ،مبارزه ،خانواده دوستی و کلی تین ایج خوشگل و اینا بد نبود برا وقت پر کردن سبک و مفرح
آونگ فوکو ولی یک هزیان نامه ی به تمام معنا نثر خیلی بدی داشت حالا از نویسنده بود یا مترجم نمیدونم . پر از داستانهای کوچک که به شکل بدی با هم مخلوط شده بودند ، مثل مخلوط به دست آمده از اسفنجی که روی چند میز کشیده شده باشه و بعد چلانده شده باشه همه چیز داشت و هیچ نداشت . بعد از تموم کردنمش به مازوخیست بودن خودم اطمینان پیدا کردم .
هیچ حرف جدیدی برای گفتن نداشت از داستانی به داستان دیگه میپرید به دنبال کشف حقایقی و نشانه ها رسما افتضاح بود در اواخر داستان کمی داستان راه می افتاد دلیل اون هذیان ها معلوم میشد (اقا نمیشه بدون اسپویل بگم درست شرمنده) و داستان کمی هیجان پیدا میکرد داستانی که به نظر هم خط داوینچی کد هست به تخطئه و هجو داوینچی کدها تبدیل میشه .
اقا در کل بعد از کلی مقدمه چینی و حشو پردازی یه چند صفحه ای داستان خوب اون آخر هست . فکر کنید طرف سه ساعت توی یه پیروسکپ هذیانات قدیمش ور به یاد میاره بعد چند لحظه واقعیت مخلوط با هذیان و تموم .
| +
ب سه تا نویسنده از یه دستور فروش داستانی درمیارن و مردمی هم باورش میکنن این هجو طرفداران نظریه توطئه خودش آخر کتاب میره رو اعصاب 900 صفحه خوندم و سر کار بودم
کمی تضاد هم توی داستان وجود داشت مثلا همین اول داستان توی موزه از طبق آخهر داستان باید از هذیان بیرون اومده باشه ولی خب افکارش مثل آخرای هذیانشه .
تصوير
نماد کاربر
سردار اهریمن sajjad
سردار اهریمن

عکس ها: 9
تاريخ عضويت: چهارشنبه شهریور 24, 89 6:55 pm
بانک: 1,086,859.75
 تشکر کرده: 737 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 1007 دفعه
آنلاين: 18d 4h 12m 3s

پستتوسط blood-angel » شنبه مهر 4, 93 2:28 am

داستان پریان روسی :)) اونم به انگلیسی از تو یه دست دوم فروشی پیدا کردم. جلدش مخمل سیاه بود و یه چیز خوفیه در کل.

بخونید و لذت ببرید :دی اینقدر خوب بود. گاهی آدم یادش می‌ره خوندن داستان و افسانه‌ی قدیمی چقدر لذت بخشه. مثلاً یادمه خودم عاشق راپانزل بودم. پیشنهاد می‌کنم برای یادآوری هم شده یه نگاهی به داستان پریان بندازید.

در مورد تحلیلش دو تا کتاب خوب هست. یکی "افسون افسانه‌ها" برونو بتلهایم.
یکی هم درخت و برگ ترجمه‌ی مراد فرهادپور که یه بخشی از یه سخنرانی تالکینه در مورد داستان پریان که گویا بعداً رفیقش لوئیس اینو به صورت یه کتاب 70 صفحه ای در میاره که اونم اگر گیر بیارید خوبه. یه تعاریف جالبی در مورد فانتزی و داستان پریان برای خودم شخصاً سخت بود مراد فرهادپور چون خیلی عقایدش رو اماله می‌کنه به متن ولی خب خالی از لطف هم نبود خوندن اون سخنرانی تالکین.

در همین راستا کتاب های استرید لیندگرن رو هم پیشنهاد می‌دم به خصوص میو مای سان(پسرم میو که فکر کنم نشر پریان چاپش کرده) و برادران شیر دل که قبلا به اسم "دره‌ی گل سرخ" در اومد یه سری ولی الان باید صبر کنید پریان دوباره چاپش کنه چون من تا وزرا هم رفتم دنبالش و انبار کانون پرورش فکری ولی هیچ نسخه ای ازش موجود نیست گویا. کلاً لیندگرن بخونید و لذت کودکی رو باز بیابید.
I SHALL NOT FEAR FOR I AM FEAR INCARNATE
نماد کاربر
سردار لویاتان blood-angel
سردار لویاتان

تاريخ عضويت: يکشنبه خرداد 8, 89 2:01 am
بانک: 0.00
 تشکر کرده: 1528 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 2598 دفعه
آنلاين: 24d 10h 32m 3s

پستتوسط دهقان پير » يکشنبه تیر 4, 96 10:09 am

چند وقتی درگیر خواندن سری کتابهای جک ریچر از لی چایلد هستم. کتابها توی ژانر پلیسی/جنائی/جاسوسیه هر چند کمی تکراریه، اما پرکشش است و خواندنش راحته. برای همین تا یک کتاب 500 صفحه ای را تمام میکنم، بعدی را بر میدارم برای خواندن و پیشاپیش همه کتابهای چاپ شده اش را سفارش دادم.
نماد کاربر
مدیر انجمن دهقان پير
مدیر انجمن

تاريخ عضويت: شنبه خرداد 8, 89 4:53 am
 تشکر کرده: 473 دفعه
 تشکر دریافت کرده: 1849 دفعه
آنلاين: 30d 5m 57s

قبلي

بازگشت به کتاب‌ها

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان